Kolme nuorta iloitsevat yhdessäolosta. Kuvassa oikealla tyttö. Keskellä kuvassa oleva poika pitää kättään tytön kaulalla. Vasemmalla oleva poika nojaa rennosti polveensa.

Yhteishaussa 2024 Valkeakosken ammattiopistoon valitut opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Ajoneuvoalan perustutkinto 

Elfving Tomi Eero Kalevi, Holma Lassi Richard, Jussila Julius Joah Oskari, Korsu Olli Alpo Eemeli, Kyrölä Olli Tapani, Kälvälä Miro Samuel, Laihiainen Juhana Topias, Lehto Mico Niklas Jalmari, Loppi Jasmin Susanne, Matero Otto Aatos, Nikkilä Matias Joonatan, Paju Silver, Patama Maia Mianna, Roppo Tuomas Tapio, Rämä Tuomas Niilo, Ståhl Mico Paavo Juhani, Suojoki Nuutti Samuli, Virtanen Kaapo Johannes, Wallenius Juho Aarre Waldemar 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto 

Fadeeva Alice Maria Daniela, Haakana Minja Anni Maria, Himanka Hilla Sara Maria, Hussin Jakin Asad Ali, Kanervo Josefina Nea Emilia, Kenttälä Tinja Tuulikki, Koivulahti Olga Laina Ilona, Korpinen Oona Maria, Laine Hilla Lumia, Lehtimäki Emilia Kristiina, Lämsä Saara Maria Aurora, Mäkinen Miia Matilda, Määttä Louna Peppiina, Oikari Celina Alessa Brianna, Pihlström Vera Melina, Rinne Iiro Antero, Rytkölä Robin Joel, Sairiala Laura Elli Marjatta, Santalahti Helmi Elisabeth, Saukkonen Jemina Jessica, Selin Pinja Pauliina, Takkunen Nea Emilia, Thomas Luca Oliver, Virtanen Ria Eerika, Wilder Isabella Pia Julia 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto 

Alanen Miikka Anton, Hölli Eero Juha Valtteri, Hölli Thomas Daniel, Kilpijoki Pyry Juhani, Kinnunen Onni Eemeli, Kokkoniemi Aaron Kasperi, Lehto Roope Aleksi, Mäki-Kauppila Tuukka Antero, Mäkynen Konsta Sakari, Närvänen Akseli Mikael, Paulamäki Sakari Topias, Raittila Inka Matilda, Riikonen Eelis Juhani, Suomela Pasi Pentti Artturi, Syrjä Akseli Kaarle Juhani, Tamminen Eemeli Miika Johannes, Tchaous Ilja Valdemar, Väyrynen Waltteri Johannes, Wasenius Sauli Christopher, Ylinen Ville Valfrid 

Liiketoiminnan perustutkinto 

Berggren Anton Valdemar, Haapala Juho Pentti Armas, Harju Matias Joakim, Heikkinen Veeti Eemil Antero, Hell Harry Heikinpoika, Ilottula Rasmus Oskari, Johansson Julia Aleksandra Darunii, Kaila Sinna Fiia Katriina, Kankaanpää Konsta Hermanni Pyry, Kariluoma Sulo Antti Juhani, Kasurinen Ilmari Juhani, Kekki Ronja Vieno Elviira, Keski-Rauska Jonna Aliina Matilda, Kiretti Iita Helvi Hillevi, Koistinen Kasperi Jussi Benjamin, Kuisla Jerry Jesper, Kukkonen Niclas Arttu Mikael, Laaksonen Niko Väinö Aleksanteri, Laitinen Kuutti Aleksanteri, Lehtimäki Anni Julia Kristiina, Linna Jere Tage Emil, Luoto Verneri Arvo Antero, Lähteenmäki Luka Antero, Makkonen Pinja Johanna, Markkula Siiri Marjaana, Matomäki Matias Johan Aleksanteri, Myllylä Isla Johanna, Mäkelä Masa-Aleksi Eero Kalevi, Mäkiselkä Silja Sylvi Hillevi, Nieminen Erno Tapio, Nieminen Joona Samuel, Rauhala Roosa Erika, Saarinen Nicklas Oliver, Salmi Julia Marianne Minni, Saloranta Daniela Siru Aurelia, Siivonen Meeri Senja Cristina, Tamminen Veera Eila Inkeri, Tirri Kalle Olli Eljas, Uotila Sanna Kristiina, Vainio Noora Eedit, Valkeinen Anu Kristiina, Valkeinen Jarkko Matias, Wesin Anssi Veikko Vihtori 

Pintakäsittelyalan perustutkinto 

Alenius Max Henry Juhani, Formulahti Milla-Emilia, Hietanummi Suvi Johanna, Hulkko Timja Aliisa, Joensuu Kiira Janina, Kalin Noora Aleksandra Birgitta, Keskinen Veera Pirjo Maria, Lantunen Neea-Noora, Mattila Ida Alina, Mäkelä Mimmi Elli Eveliina, Nevalainen Janette Ellen, Nykulla Josefiina Maria Amanda, Peltomaa Daniel Jyrki Olavi, Raisanen Jonah Emil Mathias, Roslin Senni Neonilla, Ryökkynen Maria Aleksandra Ladawan, Seppälä Lauri Viljami, Talvio Jessica Eveliina 

Rakennusalan perustutkinto 

Ahojoki Valtteri Ensio, Haataja Alex Joakim, Hakala Leevi Sebastian, Hänninen Väinö Viljami, Järvinen Jere Johannes, Kaura Saska Jerome, Koskinen Onni Ewert, Lehtinen Santtu Matias, Ndoye Mamadou Hugo, Niittyaro Aapo Ossian, Ollenberg Niko Oskari, Paloniitty Leo Julius Olavi, Rahu Simon, Salmela Arttu Andrew, Saloranta Eetu Aleksi, Taipale Ville Olavi 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto 

Immonen Sofia Ida Susanna, Peltola Mimmu Ruusa Mimosa, Salonen Elmeri Patrik, Silvennoinen Siraphop Jukka, Vuorela Moona Anna Emilia 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto 

Ansio Lili Katariina, Brusi Minka Aurelia, Chihi Kaamil Paavo Valtteri, Harmaala Ida Ella Hannele, Kahila Mimmi Amanda, Ketvell Tiia Adelia Alexandra, Kilpinen Sanni Iida Maria, Kinnari Sini Anna-Maria, Koivisto Julienna Ester Eveliina, Koskela Oona Anneli Karoliina, Kuusisto Julia Susanne, Molin Isla Aava Viveka, Mölsä Jami Samuel, Nieminen Sofia Anna Maria, Petukhova Ekaterina, Rantanen Aino Kaarina, Uusitalo Sara Sofia 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto 

Flinck Daniel Emil, Haanpää Arttu Tapani, Haapamäki Santtu Aleksi, Harinen Lucas Niki Rafael, Hautaniemi Jenya Juliet, Heinonen Janna Ines, Hämäläinen Eemeli Matias, Johansson Rasmus Vilppu, Järvensivu Otto Hermanni, Karisola Stefan Atiwat, Kauppinen Vilho Olavi Johannes, Keinonen Aleksi Hannu, Kruth Matti Juho Tapani, Kukkamäki Veeti Viljami, Kylén Jere Patrik, Lassila Eetu Toivo Mikael, Lassila Viljo Oskari, Lindfors Jimi Elmeri, Linna Waltteri Benjami, Mäkelä Joonas Mikael, Mäyry Minttu Kristiina, Niemi Joonatan Jaakko Johannes, Niskala Samuel Johannes, Patakangas Aaro Tapani, Pulkkinen Tuomo Frans, Rauhala Niko Henrik, Reiman Ilmari Verneri, Samanen Eetu Pentti Fritioff, Suikkonen Sulo Voitto Valdemar, Sundell Sasu Kristian, Tuhkanen Tami Tiitus Taneli, Tuominen Tapio Petteri, Virranheimo Matias Johannes, Virta Viljami Mikael Kalevi, Vähämaa Lauri Antti Tapio, Välimäki Iikka Eino Johannes 

Talotekniikan perustutkinto 

Asunto Aaro Ilmari Aukusti, Dahl Aapo Jaakko Tapio, Döbert Hugo Henrik, Eerola Joose Heikki Johannes, Haapaniemi Eeli Antero, Hangaslammi Jere Joonatan, Hoffren Kaapo Eino Christian, Honkonen Eemeli Tapani Antero, Hämäläinen Juuso Petteri, Inkeroinen Andreas Eliel, Kaltti Miro Valtteri Matias, Karppinen Aatu Taisto Aleksis, Kartela Tuomas Juhani, Knuuttila Oskari Lauri Johannes, Koivisto Luukas Benjamin, Koskelainen Veeti Ilmari, Kulmala Nooa Arjo Ilmari, Kuoppa Konsta Aleksi, Lahdenperä Rasmus Aatu Kalevi, Laine Arttu Matti Valdemar, Lammi Otto Erik, Lehto Jimi Elias, Mikkola Jusu Oliver, Niemi Aaro Artjom, Nieminen Miro Taneli, Nummela Aatu Verneri, Patakangas Joona Anton, Perho Jere Antti Eemeli, Peräkivi Joose Valerius, Rajamäki Kaapo Matias, Repo Ilias Pekka Tapani, Salenius Eino Tapio, Setälä Pyry Valtteri Juhanpoika, Tuomaala Bruno Onni Erik, Tuuri Aleksi Väinö Felix, Vanhala Kalle Oskari, Vikman Miro Matias 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto 

Eronen Roope Veikko, Haapala Juho Aukusti, Haavisto Heini Tuulia, Koskinen Onni Eemeli, Lilja Nelma Nuppu, Salminen Rasmus Eetu Olavi, Sinersalo Lauri Juhani Jarinpoika, Tamminen Kaapo Oskari, Tuovinen Joonas Aleksanteri 

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus 

Heikkilä Jessica Iina Marja, Honkanen Vilho Nikolai, Järvinen Vilma Viola, Kettula Henrik Onni Viljami, Levo Joona Onni Mikael, Maksymchuk Viktoriia, Perepuzhniak Halyna, Talvinen Juuso Ville Jalmari, Ulianov Serhii, Virta Miska Arto Elias, Virtanen Tuukka David Kaukonpoika 

Heräsikö jotain kysyttävää?

Autamme mielellämme.

Katso yhteystiedot

Siirry takaisin sivun alkuun