Omaohjaajat 2022 – 2023

Auto-alan perustutkinto

AUTO22
Henri Laitinen
AUTO21
Martti Lehmusvaara
AUTO20, AUTO050821, AUTO100820, AUTOpi050821, AUTOpi100820, AUTOpi080818
Veli-Matti Ahtiainen

Hius- ja kauneudenhoitoalan erikoisammattitutkinto

HIKAeat150419
Outi Mäkiselkä

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

HIPE22
Ritva Ikonen
HIPE20, HIPE21, HIPE240322
Outi Mäkiselkä
KAPE22, KAPE140920
Karoliina Karppelin
KAPE21, KAPE20
Heli Nietula
KAPE240322, KAPE020821, KAPE20, KAPEop
Ritva Kipinä

Isännöinnin ammattitutkinto

ISAT090922, ISAT100921, ISAT110920
Sari Pitkäkoski

Kone- ja tuotantotekniikan ammattitutkinto

METAT
Ilari Wester, Ismo Hakamäki, Heikki Seppänen

Kone- ja tuotantotekniikan erikoisammattitutkinto

leea181217OOM789
Ilari Wester

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

MET21, MET19, MET050821
Timo Haavisto
MET22, MET20
Ismo Hakamäki
TE-koulutukset
Ilari Wester

Liiketoiminnan ammattitutkinto

VISU070322, VISUat050421
Sanna Toijala

MYAT180121
Kristina Penttilä

TESI040422, TESI251021, TESI120421, TESIop21
Mervi Pulkkinen

TESI120421
Kirsti Sand

Liiketoiminnan perustutkinto

LIPEas21, LIPEas18
Mia Vepsäläinen
LIPEas20, LIPEas19
Jan Nigmann
LIPEas22B
Maria Alanen
LIPEas220822, LIPEve070222, LIPEas230821, LIPEas240820
Pipsa Holma
LIPEta220822 (syksy 2022), LIPEve080321, LIPEas190819, LIPEas200818
Kristina Penttilä
LIPEas22A, LIPEkv20, LIPEkv19
Petri Kautto
LIPEki220822, LIPEki230821, LIPEki240820
Sari Pitkäkoski
LIPEta220822 (kevät 2023), LIPEta230821, LIPEta240820, LIPEta190819, LIPEta200818
Kirsti Sand

Pintakäsittelyalan perustutkinto

PIKÄ18, PIKÄ 19, PIKÄ20,  PIKÄ070819, PIKÄ100820
Ismo Rapeli
PIKÄ21, PIKÄ050821
Johanna Rautia

PIKÄ22, PIKÄ150822
Sanna Mehto

Prosessiteollisuuden perustutkinto

PROS22, PROS150822, PROS21, PROS170820, PROS190819
Iina Koreasalo

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

KIPE22, KIPE150822, KIPE21, KIPE080321, KIPE18
Anna Ritola
PUPE080321
Anna Ritola

Rakennusalan perustutkinto

RAKPE20, RAKPE19, RAKPE18
Pentti Naukkarinen
RAKPE A22, RAKPE21
Kari Lehtinen
RAKPE B22, RAKPE150822
Jani Veijonen

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto

CAT22, CAT19
Teija Hampaala-Valkonen
CAT21
Päivi Niittymäki-Mäntylä
CAT040822, CAT20
Sari Grönroos

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

SOTE22, HOIVA170122, SOTE19
Tiina Hanhinen
SOTE21, SOTE18
Paula Laurila
SOTE20
Pirkko Maatraiva
SOTE150822, SOTE160821, SOTE170820
Johanna Kaittola
SOTE170122, SOTE180121, SOTE130120
Kirsti Nikander-Jaakola

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

SÄHKÖB22, SÄHKÖA19
Heikki Luomala
SÄHKÖ150822, SÄHKÖ050821, SÄHKÖ190819
Marko Parkki
SÄHKÖA22
Heikki Hakanen
SÄHKÖA20
Jarkko Heikkonen
SÄHKÖB20, SÄHKÖB19
Timo Mäntylä
SÄHKÖA21
Tomi Palovaara
SÄHKÖB21
Sampo Seppälä

Taideteollisuusalan perustutkinto

SISUpt270120, SISUpt280119
Sanna Toijala

Talotekniikan perustutkinto

PUTKI22, PUTKI150822, PUTKI141021, PUTKI18
Rami Sivula
PUTKIA20, PUTKIB20, PUTKI19
Pasi Lindholm
PUTKI21A, PUTKI21B
Jari Teronen

Tieto- ja kirjastopalvelujen ammattitutkinto

TIKIoe, TIKIop
Sari Pitkäkoski

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

ICT22
Pasi Heinonen
ICT21
Susanne Hyttinen
ICT150822, ICT160821, ICT20, ICT100820, DAT19
Markus Vuosku

TUVA- Tutkintoon valmentava koulutus

TUVA-Tutkintoon valmentava koulutus
Pekka Keränen, Sanna Inkinen, Sanna Laine

Yrittäjän ammattitutkinto

YRAT250122, YRAT260121
Kristina Penttilä

 

Opetushenkilöstön puhelinnumerot

Sähköposti on muotoa etunimi.sukunumi(at)vaao.fi