Onnittelemme uusia ammattilaisia!

Valkeakosken ammatti- ja aikuisopistosta valmistuu vuosittain suuri joukko nuoria ammattilaisia. VAAO julkaisee kaikkien niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan tietojensa julkaisemiseen. Osa opiskelijoista valmistuu jo aiemmin, mutta kaikki valmistuneet kutsutaan yhteiseen juhlaan kevätlukukauden päätteeksi.

Valmistuneet 2017

Valkeakosken ammatti- ja aikuisopistosta tutkintotodistuksen ovat saaneet:

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaajan koulutusohjelma, parturi-kampaaja

Ahde Rosa, Cochrane Pauliina, Hakala Linda, Herrainsilta Meri, Joukainen Erika, Juhola Tiia, Koskinen Janina, Naukkarinen Sofia, Pinola Iina, Pocknell Jasmin, Pohjolainen Inka, Rapinoja Maria, Saini Jasmin, Toivonen Arlene, Kangas Jaana, Virtanen Anna

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologin koulutusohjelma, kosmetologi

Karttunen Lotta, Bergmann Emmi, Hyvärinen Vilma, Hölttä Tarja, Lepola Jaana, Pullinen Niina, Sarkola Jasmin Julia, Väisänen Emilia

Liiketalouden perustutkinto, talous- ja toimistopalvelujen koulutusohjelma, merkonomi

Ahvenainen Meri, Brander Wenla, Grönlund Veera, Huhtala Jenna, Hurme Ella, Karhu Oona, Karisalmi Maija, Mattila Mira, Rantala Erika, Salminen Sini, Salonen Jani, Uotila Raakel, Jokinen Taru, Lastumäki Pinja, Saari Meri

Liiketalouden perustutkinto, asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma, merkonomi

Hannuksela Eemil, Ilottula Riku, Karvanen Tatu, Keväänranta Jasmin, Leppänen Jorma, Mutonen Tuomas, Partanen Tatu, Rajala Ida, Salo Wilma, Salonen Matias, Saukko Topias, Suhonen Niko

Liiketalouden perustutkinto, asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma, merkonomi (KV)

Fagerström Mikael, Hakala Lasse, Innala Essi, Inomaa Jerry, Kaarre Henri, Kalkela Anniina, Mäkinen Anniina, Nyström Tomi, Riikonen Henri, Siiskonen Iliana, Teisko Joona, Vilpas Axel

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, käytön tuen koulutusohjelma, datanomi

Lindholm Kim, Nuora Toomas, Aromaa Joni, Happonen Janne, Kuoksa Miro, Peltoniemi Joona, Pöllänen Pasi, Salminen Jesse

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen koulutusohjelma, Lähihoitaja

Arola Asta, Heinonen Essi, Helin Janina, Ikonen Nora, Kaarijärvi Noora, Molin Dani, Rytkönen Ville, Räikkönen Anna, Savolainen Jenni, Silvennoinen Christa, Strömberg Lotta, Tikka Senni, Vartiainen Fanni, Ylä-Outinen Janika

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, Kokin koulutusohjelma, kokki

Haapamäki       Joel, Haaponiemi Juuli, Hakala Jenni, Hanski Mira, Järvinen Joona, Kruth Emmi, Kärki Jemina, Leppänen Toni, Morri Eetu, Ojala Samu, Perälä Ville, Virtanen Jenna, Loponen Joona, Eerola Pirita, Laaksonen Tiina, Huuhtanen Heidi, Sandström Juuso, Selin Heidi

Prosessiteollisuuden perustutkinto, paperiteollisuuden koulutusohjelma, prosessinhoitaja

Koskela Joona, Salminen Stiina, And Jami, Heinäsmäki Janne, Tervi Tuomas

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, automaatioasentaja

Huhtala Eetu, Kääpä Timo, Laurila Ville, Luoto Anni, Luukka Leo, Pusa Patrik, Rauhamäki Riku

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, sähköasentaja

Honkanen Reetu, Koivu Mikael, Kulmala Ismo, Laaksonen Toni, Laihiainen Mikko, Lundén Teemu, Nevalainen Jesse, Pappila Henri, Parpola Sami, Seppänen Pauli, Suntinen Tino, Sääskilahti Vertti, Alvi Olli, Metsävirta Simo, Ojala Ali

Pintakäsittelyalan perustutkinto, rakennusten pintakäsittelyn koulutusohjelma, maalari

Väisänen Hanna, Auvinen Nea, Juomoja Taru, Kahila Riina, Kajanto Janika, Kesonen Outi, Kokko Joonas, Mäki Riikka, Naskali Johanna, Naskali Susanna, Suomela Krista

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen koulutusohjelma, talonrakentaja

Eloranta Joel, Kaisko Juuso, Koro Teemu, Paasonen Kalle, Pääkkönen Joni, Sargin Ertürk, Savijärvi Jere, Sirén Sami, Tuomi Ville, Vähä-Mustajärvi Kasperi, Pekkala Olli, Lahti Sami

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma, koneenasentaja ja levyseppähitsaaja

Ahonen Juuso, Alho Teemu, Helminen Ville, Hoppu Lauri, Kallioinen Santeri, Kareinen Reetu, Kaukonen Miikka, Koivisto Jani, Lammi Pasi, Oijennus Teemu, Purhonen Samu, Saarinen Atte, Salo Ville, Tapio Eero, Venäläinen Mikko, Keskinen Miikka, Korpela Paavo, Kyrölä Joni

Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen koulutusohjelma, putkiasentaja

Aho Jonne, Hassinen Joni, Himanen Joni, Laakkonen Aleksi, Lähteenmäki Valtteri, Olander Miko, Rautio Leevi, Rosberg Topias, Santamaa Jesse, Toropainen Patrik

Autoalan perustutkinto, autotekniikan koulutusohjelma, ajoneuvoasentaja

Tanskanen Eetu, Hakamäki Jermu, Kaukonen Suvi, Kay Filip, Kopponen Jarno, Laine Tea, Luototie Teemu, Myllylä Pinja, Nuutinen Martti, Näppinen Joel, Pekkala Joonas, Saari Sami, Tuomi Topi, Viholainen Ville

Print Friendly
JaaShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn