Omaohjaajat 2019 – 2020 (päivitetään)

Sosiaali-, terveys- ja hyvinvointi

HIPE19
Ritva Ikonen
HIPE18
Ritva Ikonen
HIPE17
Maarit Metsäsalo
HIPE221018, HIPE160919
Outi Mäkiselkä
HIPEop18
Outi Mäkiselkä
KAPE19
Karoliina Karppelin ja Tea Keikko
KAPE18
Heli Nietula
KAPE17
Karoliina Karppelin
KAPE200818, KAPEop18
Ritva Kipinä
KAPE160919
Tea Keikko

 

SOTE19
Tiina Hanhinen
SOTE18
Paula Laurila
SOTE17
Pirkko Maatraiva
SOTE1404119, SOTE150118
Kirsti Nikander-Jaakola

Matkailu-, ravitsemis- ja talousala

CAT19
Teija Hampaala-Valkonen
CAT18
Päivi Niittymäki-Mäntylä
CAT17
Sari Grönroos
CATC
Kristiina Vilpas
CAT18

Tekniikan ja liikenteen ala

Auto-ala

AUTO19
Asko Vuorela
AUTO18
Mika Teinilä
AUTO17
Veli-Matti Ahtiainen
AUTO1080818
Asko Vuorela
AUTOpi080818
Heikki Seppänen

Metalliala

MET19
Timo Haavisto
MET18
Ville Järvinen
MET17
Ismo Hakamäki
METC
Timo Haavisto
AUTOpi080818
Heikki Seppänen
leea181217OOM789
Ilari Wester

Talotekniikan ala

PUTKI19
Rami Sivula
PUTKI18
Rami Sivula
PUTKI17
Niko Lindholm
PUTKI070819, PUTKI200818
Rami Sivula

Rakennusala

RAKPE19
Kari Lehtinen
RAKPE18
Pentti Naukkarinen
RAKPE17
Pertti Rantanen
RAKPE200818
Pentti Naukkarinen
KIPE18
Kari Lehtinen
KIPE090817PM708
PIKÄ19
Taina Käppi
PIKÄ18
Ismo Rapeli
PIKÄ17
Ismo Rapeli
PIKÄ070819
Taina Käppi
PIKÄ200818
Ismo Rapeli

Taideteollisuus

SISU150118
Sanna Toijala
SISU280119
Sanna Toijala
SISUat280119
Sanna Toijala

Sähköala

SÄHKÖA19
Heikki Hakanen
SÄHKÖB19
Heikki Luomala
SÄHKÖA18
Marko Parkki
SÄHKÖB18
Heikki Luomala
SÄHKÖA17
Jarkko Heikkonen
SÄHKÖB17
Timo Mäntylä
SÄHKÖ17
Jarkko Heikkonen
SÄHKÖ070819
Heikki Luomala
SÄHKÖ090817
Marko Parkki

Prosessi- ja kemianala

PROS190819
Erkki Murtoniemi
PROS150118
Erkki Murtoniemi
PROS150818
IIna Koreasalo
PROS140817VPP738
Erkki Murtoniemi
PROS120815VPP572
Erkki Murtoniemi
PROS16
Erkki Murtoniemi

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala, luonnontieteiden ala

LIPEas19
Maria Alanen
LIPEas18
Mia Salminen
LIPEas17
Jan Nigmann
LIPEki200818
Sari Pitkäkoski
LIPEkv19
Mikko Siirilä
LIPEkv18
Petri Kautto
LIPEkv17
Petri Kautto
LIPEas190819, LIPEas200818, LIPEas220118, LIPEta190819
Kristina Penttilä
LIPEta200818
Kirsti Sand
LIPEki190819, LIPEop18
Sari Pitkäkoski
LIAT010819
Kristina Penttilä
TESI01419, TESI010419
Mervi Pulkkinen
DAT19
Pasi Heinonen
DAT18
Henri Sihvonen
DAT17
Jouni Järvinen
DAT080819

Tieto- ja kirjastopalvelut

TIKI020116VLP620, TIKI140116OOM620, TIKIoe18, TIKIop18
Sari Pitkäkoski

Yrittäjän at

YRAT010118
Kristina Penttilä

Isännöinnin at

ISAT130919, ISAT200918
Sari Pitkäkoski

VALMA- Ammatillisen peruskoulutuksen valmentava koulutus

VALMA A
Sanna Inkinen
VALMA C
Pekka Keränen

 

Henkilöstön sähköposti on muotoa etunimi.sukunumi(at)vaao.fi

Henkilöstön puhelinnumerot.