Omaohjaajat 2020 – 2021

Sosiaali-, terveys- ja hyvinvointi

HIPE20
Ritva Ikonen
HIPE19
Maarit Metsäsalo, Outi Mäkiselkä
HIPE18
Maarit Metsäsalo, Outi Mäkiselkä
HIPE221018
Outi Mäkiselkä
HIPEop18
Outi Mäkiselkä
HIKAeat150419
Heli Nietula
KAPE20
Karoliina Karppelin
KAPE19
Ritva Kipinä
KAPE18
Heli Nietula
KAPE200818
Ritva Kipinä
KAPEop18
Ritva Kipinä
SOTE20
Pirkko Maatraiva
SOTE19
Tiina Hanhinen
SOTE18
Paula Laurila
SOTE130120, SOTE140119, SOTE150118
Kirsti Nikander-Jaakola
SOTE170820, SOTE190819, SOTE200818
Johanna Kaittola
SOTEop18
Tiina Hanhinen

Matkailu-, ravitsemis- ja talousala

CAT20
Sari Grönroos
CAT19
Teija Hampaala-Valkonen
CAT18
Päivi Niittymäki-Mäntylä
CAT100820
Teija Hampaala-Valkonen
CAT200818
Sari Grönrooss
CAT18
Kristiina Vilpas

Tekniikan ja liikenteen ala

Auto-ala

AUTO20
Asko Vuorela
AUTO19
Mika Teinilä
AUTO18
Veli-Matti Ahtiainen
AUTO080818
Veli-Matti Ahtiainen
AUTO100820
Asko Vuorela
AUTOpi080818
Heikki Seppänen

Metalliala

MET20
Ismo Hakamäki
MET19
Timo Haavisto
MET18
Ville Järvinen
MET200818
Ville Järvinen
hile020118TTP837
Ilari Wester
leea181217OOM789
Ilari Wester

Talotekniikan ala

PUTKI20 A
Rami Sivula
PUTKI20 B
Pasi Lindholm
PUTKI19
Rami Sivula
PUTKI18
Pasi Lindholm
PUTKI070819
Pasi Lindholm
PUTKI100820
Rami Sivula

Rakennusala

RAKPE20
Kari Lehtinen
RAKPE19
Kari Lehtinen
RAKPE18
Pertti Rantanen
RAKPE17, RAKPE16
Pertti Rantanen
RAKPE100820
Kari Lehtinen
KIPE18
Kari Lehtinen
KIPE090817PM708
PIKÄ20
Taina Käppi
PIKÄ19
Johanna Rautia
PIKÄ18
Ismo Rapeli
PIKÄ18 B
Ismo Rapeli
PIKÄ070819
Johanna Rautia
PIKÄ200818
Taina Käppi

Taideteollisuus

SISUpt 270120
Sanna Toijala
SISU280119
Sanna Toijala
SISUat270120
Sanna Toijala
SISU280119
Sanna Toijala

Sähköala

SÄHKÖA20
Heikki Hakanen
SÄHKÖB20
Jarkko Heikkonen
SÄHKÖA19
Heikki Luomala
SÄHKÖB19
Heikki Luomala
SÄHKÖA18 (SVT3)
Marko Parkki
SÄHKÖB18 (AT3)
Timo Mäntylä
SÄHKÖ190819
Heikki Luomala
SÄHKÖ100820
Jarkko Heikkonen

Prosessi- ja kemianala

PROS20
Iina Koreasalo
PROS19
Erkki Murtoniemi
PROS18
Iina Koreasalo
PROS16
Erkki Murtoniemi
PROS170820
Iina Koreasalo
PROS190819
Erkki Murtoniemi
PROS150118
Erkki Murtoniemi
PROS150818
IIna Koreasalo
PROS140817VPP738
Erkki Murtoniemi
PROS120815VPP572
Erkki Murtoniemi

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala, luonnontieteiden ala

LIPEas20
Jan Nigmann
LIPEas19
Maria Alanen
LIPEas18
Mia Vepsäläinen
LIPEas240820
Pipsa Holma
LIPEas190819, LIPEas200818, LIPEas220118
Kristina Penttilä
LIPEki190819
Sari Pitkäkoski
LIPEki200818, LIPEki240820
Sari Pitkäkoski
LIPEkv20
Petri Kautto
LIPEkv19
Petri Kautto
LIPEkv18
Petri Kautto
LIPEta200818, LIPEta190819
Kirsti Sand

LIPEta240820
Kristina Penttilä

MYAT020119
Kristina Penttilä

TESI01419, TESI300320
Mervi Pulkkinen
ICT20
Pasi Heinonen
ICT100820
Henri Sihvonen
DAT19
Markus Vuosku
DAT18
Henri Sihvonen
DAT080818
Henri Sihvonen

Tieto- ja kirjastopalvelut

TIKIoe18, TIKIop18
Sari Pitkäkoski

Yrittäjän at

YRAT010118, YRAT280120
Kristina Penttilä

Isännöinnin at

ISAT130919
Sari Pitkäkoski

VALMA- Ammatillisen peruskoulutuksen valmentava koulutus

VALMA A
Sanna Inkinen
VALMA C
Pekka Keränen

Henkilöstön sähköposti on muotoa etunimi.sukunumi(at)vaao.fi

Henkilöstön puhelinnumerot.