Nuorten koulutushaku:


Opiskelijavalinnat 2017

Yhteishaussa valituiksi tulleiden uusien VAAOlaisten nimet, mikäli opiskelija on antanut luvan julkaista nimensä täällä. Kaikkien valittujen mimiluettelo löytyy Väinölä-rakennuksen pääovilta. Pidetään peukkuja, että sinun nimesi löytyy täältä tai VAAOn Väinölä-rakenuksen ovilta!

Autoalan perustutkinto
Hankala, Tomas Oskari
Hassinen, Jimi Mikael
Järvinen, Niko Juhani
Kangas, Tomi Waltteri
Kiiski, Aleksi Santeri
Kuusela, Kalle Johannes
Lehikoinen, Oskari Edvin Mikael
Metsola, Niklas Mikael
Mielonen, Wilma Ottilia Henrietta
Mäki, Jere Tapio Henrik
Olander, Santtu Olavi
Salmi, Lauri Oskari
Sivula, Rene Mikael
Turunen, Oskari Armas Tapio
Ukkonen, Santeri Eetu Aukusti
Uravuori, Sampo Eemil
Vuorinen, Henry Ilmari
Vähämäki, Nita Julia

Hiusalan perustutkinto
Dogani, Florentina
Helin, Jenna Vilhelmiina
Häikiö, Anni Kaarina
Kortesaari, Nella Helena Eveliina
Lehti, Jenna Riikka
Lindström, Janna Kristella
Moisio, Emilia Leenu Karoliina
Mäkinen, Tiia Minttu
Mäntylä, Nelli Anneli
Paananen, Milla Amanda
Passila, Aliisa Emilia
Poutala, Katri Maria
Saarimäki, Neea Emilia
Selkämaa, Matilda Amanda
Suutari, Eliisa Efia
Uotila, Maria Anneli

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Erkkonen, Sarita Susanna
Harju, Jasmin Amanda Aurora
Hellevaara, Roosa Maria
Inkiläinen, Merituuli Mira Marian
Kappinen, Veera Lotta Emilia
Kaunisto, Tuuli Eveliina
Kuosmanen, Noora Sofia
Kyrölä, Joona Mikael
Lella, Rosa Matilda
Mattila, Supattra
Niemistö, Kristina Janna Julia
Saarinen, Ronja Eveliina
Sipilä, Henna-Riikka Susanna
Tanner, Amanda Josefiina
Tiiva, Roosa Emmi Helena

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Brygger, Jasmin Susanna
Gröhn, Pinja Eveliina
Inkinen, Eveliina Hanna Henriikka
Jalonen, Ella Tuuli
Kelola, Ella Camilla
Kokko, Helmi Amanda
Korpi, Laura Kristiina
Lehtinen, Siiri Emmi Marika
Ojamo, Rosa Maarit Emilia
Parkkila, Iida Maria Sinikka
Pentinmäki, Tinka Venla Vanessa
Pitkänen, Jasmin Henna Katariina
Rauhanen, Jenna Johanna Marianne
Rekola, Annika Emilia
Säynäjäkangas, Patricia Saana Lucia
Toivola, Sanni Alina
Väisänen, Janika Jasmin

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
Auraneva, Leevi Johannes
Järvinen, Teemu Oskari
Myller, Joonas Ville Samuli
Nurminen, Sami Mikael Antero

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Hupanen, Miko Nikolas
Jokinen, Arttu Mikael
Koriseva, Oskari Toivo Johannes
Korja, Alpo Juhani
Lahti, Eero Henrik Einari
Lehto, Jani Olavi
Luukka, Leevi Pasi Johannes
Nikkanen, Juho Martti Johannes
Nurmi, Aapo Jouni Valtteri
Pasanen, Janne Johannes
Penttilä, Topi Tapani
Piironen, Kalle Johannes
Rullo, Juho Petteri
Salokivi, Ville Matti Olavi
Sederholm, Vilho Hannunpoika
Tiitola, Tommi Tapani

Liiketalouden perustutkinto
Edgren, Eemil Oskar (KV)
Eronen, Jouni Akseli
Erävesi, Miro Santeri (KV)
Harju, Ella Inka Eleonoora
Helenius, Kiia Eveliina
Hopia, Linda Alisa Jasmin
Huhtala, Olivia Unelma (KV)
Hänninen, Jerry Aarne Jalmari
Ilomäki, Anni Sofia (KV)
Jokela, Emma Karoliina
Jokila, Janna Johanna
Järvinen, Siiri Orvokki
Kareinen, Vilma Sofia
Karttunen, Evita Tuulia
Kuhlman, Tomi Markus
Kvick, Oona Annika
Küpeli, Tolga
Lahti, Henri Aleksanteri Johannes
Lindbergh, Robin Cristian (KV)
Lindgren, Samu Eetu Santeri (KV)
Mustonen, Tuukka Östen
Myllymäki, Eerik Aukusti
Nieminen, Mira Marjatta
Nurmi, Jasmid Anja Anneli
Nyström, Rosa Emilia
Pajunen, Nino Eeli
Pekkola, Nea Maria
Peltonen, Julia Fredriikka
Perenius, Inka Julia
Pesonen, Aku Eemil
Pesonen, Tiiu-Tuulia
Peuraus, Aleksi Rauno
Pohjolainen, Ella Anneli (KV)
Pyykkö, Irja Marjatta
Pöllänen, Kiia Sofia
Rahikainen, Ellaliisa (KV)
Repo, Julius Leonidas
Ruuska, Elsa Ada Emilia (KV)
Sappinen, Reko Rasmus (KV)
Seppälä, Minttumaria Alexandra
Silvonen, Milja Emma Monika
Sormunen, Vihtori Leo Elias
Tiilikainen, Aino Maria
Torosian, Mery Jacqueline
Valtanen, Niklas Aku Oskari
Vilenius, Kiira Teresa
Virtanen, Sonja Maria
Vuorinen, Sampo Valtteri

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Kulmala, Outi Aino Orvokki
Mäkinen, Rasmus Eetu Tapani
Tofferi, Krista Raakel Annikki

Rakennusalan perustutkinto
Grönholm, Jarkko Fredrik Olavi
Hildén, Altti Jappe Topias
Hovi, Joonas Eevert Oskari
Jokinen, Sebastian Antero
Jurvanen, Waltteri Pasi Juhani
Kalliomaa, Miro Alexander
Korjula, Niko Petteri Juhani
Kostiainen, Toni Joonas
Manninen, Lauri Juhani Antero
Nikander, Niko Matias
Nousiainen, Timo Tapani
Piippo, Petro Ilmari
Plym, Jussi Tapani
Salmi, Atte Oskari
Virolainen, Jani Aulis

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hakonen, Helmi Pauliina
Hölttä, Nelli Henriikka
Jatuli, Julius Paavo Elmeri
Jäkkö, Siiri Olivia
Järvensivu, Siina Aliisa
Karnisto, Reetta Johanna
Lohtander, Susanna Maaria
Mäkihonko, Miika Matias
Mäkinen, Jessica Eveliina
Niinimäki, Sara Katariina
Pannula, Nelli Matilda
Räsänen, Miitta Johanna
Saviniemi, Inka Janette
Toivonen, Ella Johanna Emilia
Tossavainen, Iida-Maria Elisa
Tähkäaho, Timo Severi
Vikman, Venla Ilona
Yltiö, Tuire Maija-Maaria

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Ahlberg, Olli Aleksi
Ahola, Vikke Anton
Alakahri, Rasmus Petteri
Amiri, Farid Ahmad
Hakala, Werneri Julius Ilmari
Heikkilä, Kristian Tapani
Kariluoma, Joni Petteri
Kirkkomäki, Ville Sulo Viljam
Koiranen, Junnu Tapio
Koski, Vili-Werner
Kukkula, Rasmus Juha Mikael
Lager, Kalle Matias
Laine, Aapeli Niklas Karinpoika
Mustanoja, Jesse Jari Juhani
Mäki-Kauppila, Arttu Tapio
Mäkinen, Vili Valtteri
Olkkola, Toni Peter
Rantanen, Frans Veeti
Rasinairo, Seemi Ilmari
Ronimus, Andrei Veeti Valtteri
Salminen, Jouni Kalevi
Salo, Eemeli Petteri
Salomaa, Emil Erkko Aleksanteri
Salonen, Eeli Kristian
Saloranta, Samuli Sakari
Saurusvaara, Pyry Pellervo
Valo, Viljami Samuel
Vuorinen, Jere Valve Juhani
Väkeväinen, Arttu Juhani Ensio
Väyrynen, Saku Kristian

Talotekniikan perustutkinto
Kesonen, Otto Aukusti Verneri
Lehto, Jere Juhani
Mikkolainen, Antti Oskari
Määttä, Juha-Matti
Nieminen, Henry Antero Kristian
Petman, Leevi Olavi
Pilvinen, Konsta Oolai Herman
Rauhala, Miikka Matias
Saari, Toni Kalevi
Salo, Tommi Christian
Salonen, Eino Markku Matias
Sievola, Jesse Oskari
Suonmaa, Visa-Verneri
Taatila, Joel Juhani
Tamminen, Jaakko Juhani

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Aaltonen, Jussi-Kalle Verneri
Ahde, Valtteri Markus
Hartikka, Joni Tapani
Hautala, Eetu Onni Aleksi
Hiltunen, Miika Anton
Ingalsuo, Jimi Julius
Johansson, Miranda Olivia
Jyränen, Jasper Aleksander
Kahelin, Eetu Aleksi
Karvinen, Antti Juhani
Kettunen, Otto Daniel
Kivistö, Iiris Helena
Kyttälä, Aleksi Tapani
Mattila, Aleksanteri Matias
Parkkali, Joona Antero
Petrov, Ivan
Rekola, Jenni Kaarina
Räsänen, Isto Tapani
Saarela, Arttu Reima Juhani
Saukkonen, Oscar Mikael
Syrjä, Kimi Markus

Print Friendly
JaaShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

VIISI hyvää syytä opiskella VAAOssa

Tulokset

Vuonna 2016 tehdyssä vertailussa VAAO oli sarjassaan, suuret monialaiset oppilaitokset, Pirkanmaan paras ja koko maan 13. paras!

Ilmapiiri

VAAO sykkii elämää, innostusta ja tekemisen tahtoa.

Kaikki lähellä

Kaverit, kaupungit, koulut, opinnot ja muu keskeinen.

Tuntuma työelämään

Hyvät verkostot työelämään luodaan jo opiskeluaikana. VAAOn kautta löydät hyvät työssäoppimispaikat ja työpaikoilla näet alan uusimmat kuviot.

Hyvät tilat

Ajanmukaisissa oppimisympäristöissä ja aidoissa työtilanteissa opiskelu sujuu.