Yhteishaussa 2022 Valkeakosken ammattiopistoon valitut opiskelijat

Julkaisemme vain niiden henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

HUOM! Toijalan yhteiskoulun opiskelijoiden nimet puuttuvat listalta teknisistä syistä.

Ajoneuvoalan perustutkinto

Anttila, Pinja Matilda
Heikkilä, Eemeli Onni Olavi
Ikonen, Joona Leo Valtteri
Koppanen, Aaro Onni Adam
Kääriäinen, Atte Lauri Juhani
Mäkelä, Miko Ola Kristian
Numminen, Konsta Eero Viljami
Ranua, Magnus Oliver
Ritvanen, Juhana Onni Ilmari
Sillanpää, Robin Armas
Surkka, Valtteri Eemil Ilmari
Säde, Ryan
Sääskilahti, Ilari Valdemar
Tanttula, Waltteri Leo Olavi
Vahlsten, Niina Kristiina
Ylönen, Akseli Juhani

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Ala-Vannesluoma, Noora Rosalia
Ali Talib, Dina
Asikainen, Aino Johanna Sofia
Bäckman, Silja Orvokki
Fyhr, Fiona Alexandra
Hakomäki, Disa Méa
Harju, Janette Alexandra
Helin, Venla Eveliina
Holsti, Juha Emil Alarik
Jordman, Sofia Oona henriikka
Kapanen, Noora Emilia
Lintukanto, Peppi Ilona
Muttonen, Emmi Aleksandra
Nevalainen, Anni Marissa
Nousiainen, Caro Marketta
Perälä, Jeena Yoanna Aurora
Suomela, Annika Katariina
Suomies, Elina Mariaana Katariina
Suontausta, Milla Hannele
Vettenranta, Iita Iiris Emilia
Viklund, Jenna Julia

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Autio, Aaro Johannes
Formisto, Arttu Joni Kalevi
Hirvonen, Jasper Matias Olavi
Hölli, Lauri Patrik Akseli
Hölli, Nicklas Christian Alarik
Kontio, Sanni Veera
Koponen, Eetu Veikko Akseli
Lahti, Niilo Hermanni
Pajukoski, Mico Petteri
Siren, Miro Valtteri Johannes

Liiketoiminnan perustutkinto

Al-Zahu, Ahmed Fadel Awad
Blomerus, Tenho Allan
Esmaeili, Arjen
Hakala, Iines Enni Oliwia
Hanski, Wilma Emilia
Hällilä, Ronja Maria
Kaura-Aho, Jimi Aaron Eemeli
Koivisto, Aada Elsa Matilda
Kuisla, Juulia Jenniina
Lahtinen, Jesse Mikael
Lamminen, Justus Ahti Ilmari
Lehtonen, Antti Juhana Vilhelm
Luoto, Lauri Juhani Adiel
Mäenpää, Aku Mauri Olavi
Mäkinen, Miia Matilda
Nieminen, Niina Maria
Niemistö, Nanna Joanna
Nurminen, Kerttu Jelina Katariina
Peltoniemi, Joonas Onni Aleksi
Pirilä, Janina Maria
Rantala, Lauri Eemil
Rantanen, Mette Iina Minea
Saarinen, Veikka Toivo Daniel
Salmi, Onni Väinö Rafael
Santala, Jasmin Emilia
Seppänen, Otto Anselmi
Siivonen, Enni-Noora Emilia
Sillanpää, Silvia Amalia
Silvan, Santeri Johannes
Suhonen, Elise Kristiina
Virkki, Venla Maria
Virtanen, Ria Eerika
Yli-Jaskari, Janna Maria Juulia

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Hiltunen, Sumitta
Hoikkanen, Anni Katariina
Huuskonen, Sofia Eveliina
Kamppari, Meri Sanna Tuulia
Karisalmi, Milla Susanna
Karisalmi, Tiia Aila Tuulikki
Katajisto, Kiia Aino Aleksandra
Laine, Kiia Emilia
Lehto, Janette Alexandra
Markov, Anu Liisa Aleksandra
Mättö, Iita Maria
Nieminen, Aada Elli Emilia
Nurminen, Emma Liina
Palolampi, Nea Maria
Salo, Nea Johanna
Vuohtoniemi, Ronja Birgitta

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Tanninen, Kalle Johannes

Rakennusalan perustutkinto

Alanen, Nico Antero
Henriksson, Elias Sebastian Juhani
Iivanainen, Vili Eemeli
Jokinen, Sebastian Antero
Jurmu, Veeti Konsta Tapio
Korhonen, Joonas Benjamin
Lehtimäki, Elias Oliver
Nieminen, Niko Tapani
Numminen, Jesse Ville Christian
Nurmi, Aaron Paavo Juhani
Peltokangas, Juhana Aarne Verner
Rautio, Niilo Johannes Axel
Saarinen, Rasmus Joonatan
Syrjä, Aaron Nooa Ilmari
Tippa, Tuure Peter Arhippa
Toivettula, Minea Leona
Vihlman, Pyry Matias Joonatan

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Ahova, Esteri Annikki
Jänkälä, Jitta Josefiina
Loppi, Jasmin Susanne
Ndoye, Mamadou Hugo
Nieminen, Alexi Nikolai Maximus
Nieminen, Sara Aino Mari
Oksa, Teemu Antero
Pakarinen, Nette Aino Olivia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Jalava, Emmi Sofia Vilhelmiina
Korja, Aleksandra Elisabeth
Lappi, Emilia Anni
Manikainen, Jaana
Niemelä, Minja-Liina Alina
Peltola, Kalle Johannes
Raittinen, Nea Emilia
Salminen, Oona Iisa Erika
Seestie, Elli Miina Sofia
Virta, Janja Emilia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Alanen, Matias Antero
Ali-Jaakkola, Miikka Juhani
Craelius, Luca Oliver Juhani
Eeveri, Verneri Onni Juhani
Forsman, Niklas Viljami
Haapaniemi, Markus Heikki Viljami
Jokinen, Julius Miko Oliver
Karvinen, Aatos Mikael Markuksenpoika
Kinnunen, Adele Jenifer
Kivimäki, Leo Eino Albert
Kortesalmi, Aleksi
Kruth, Kalle Otto Artturi
Kujala, Veeti Matias Kalevi
Käkönen, Luka Samuel
Laihiainen, Ville Petteri
Laitila, Werner Iisakki
Laurila, Väinö Eino Eemil
Lehtonen, Jere Aleksi Juhani
Marjamäki, Joni Veikko Antero
Montonen, Samu Mikael
Mäki-Kerttula, Tobias Samuel
Mäkinen, Jusa Venni Petteri
Nieminen, Joni Daniel
Rahunen, Ari-Pekka Antero
Raiskio, Antti Verneri
Rautalahti, Tuomas Tatu Mikael
Rupponen, Veeti Olavi Johannes
Ruuti, Eemeli Marko Elias
Salin, Pauli Juhani
Vuorela, Roope Santeri
Ylimäki, Jasper Kalle-Tapio

Talotekniikan perustutkinto

Ahvonen, Kasper Nicolas
Asikainen, Leo Oskari
Haapaniemi, Aku Ilmari
Hauta-Heikkilä, Aleksi Antero
Jokinen, Oscar Emil Sakari
Kaura, Nikki Romeo
Kaura, Saska Jerome
Kittilä, Jasu Jouni Artturi
Kotiranta, Paavo Antero
Leppälä, Aaro Axel
Mikkola, Vili Matias
Määttä, Lenni Valdemar
Nevala, Aleksi Tapaninpoika
Partanen, Mika Juhani
Penttinen, Juho Petteri
Peräkivi, Peetu Valentin
Raisanen, Jonah Emil Mathias
Rantala, Oskari Nikolai
Tanni, Mico Eelis Christian
Ylimäki, Eemeli Oliver

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Avara, Jarno Matias
Hänninen, Jerry Aarne Jalmari
Kallio, Eino Juhani Topias
Kaskela, Jan Kristian
Katavisto, Sami August Juhani
Koskinen, Jesse Olavi Kristian
Kääriäinen, Ville Valtteri
Lahti, Nella Amanda
Lill, Kristo
Mero, Markus Joel Johannes
Palokangas, Anton Elias
Parviainen, Iiris Maria
Petäjistö, Laura Julia
Riekkola, Akusti Matti Olavi
Riihinen, Jere Ilari
Räisänen, Eetu Joonatan

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Helenius, Jaakko Juhani
Karjalainen, Ken Casper
Latosaari, Kalle Iivari
Malkki, Lotta Henriikka
Mäntyharju, Milka Melanie
Salo, Julia Jedida Aurora
Slawuta, Jakub Benjamin
Suutari, Aku Onni Elmeri
Tyynelä, Eino Kalevi
Tähtinen, Teemu Daniel