Tervetuloa opiskelemaan VAAOon!

Yhteishaussa VAAOon valittujen opiskelijoiden nimet ovat nähtävissä alla olevassa listassa. Julkaisemme alla vain niiden henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun.

Autoalan Perustutkinto

Hautaniemi Jace Jaxon, Hietanummi Sami Mikko Matias, Ilomäki Illi Aapeli, Kotomäki Anssi Antero Tapani,  Kuisma Nico Juhani, Luoma Aaron Ilari, Luoma Jussi Johannes, Nevala Tuomas Tapaninpoika, Niskala Joel Nikolai, Nummela Manu Eevertti Markunpoika,  Nurmsoo Marco Ilmari, Ollikainen Sakari Mikael, Pukszta Karolina Julia, Pöytäkivi Miro Jere Juhani,  Saarinen Toivo Paavo Ilmari, Saarinen Waltteri Tobias, Salinas Bascur Luca Sebastian, Suominen Jetro Valtteri, Virtanen Jaana Marika

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Alho Aada Iiris Haapala, Anna-Riikka Helene, Hannula Jessica Judith Emilia, Hyppönen Anni Sofia, Jaakkola Lotta Amanda,  Järvinen Julia Kristiina,  Kahila Pinja Aliisa, Kallioinen Jenna Emilia, Karisalmi Tiia Aila Tuulikki, Kyrölä Henna Linnea, Lehtinen Siiri Emmi Marika,  Matomäki Alissa Emilia,  Nieminen Iina Linnea Emilia,  Nieminen Sanni Aida Maria, Niemi Noora Nadja, Pekki Maija Tuulia, Rännäli Helka Anna Matilda,  Saarinen Riina Emilia, Salmela Janina Christine, Salminen Aada Erin Mikaela, Salo Nea Johanna, Taipale Sini Sofia, Tappura Maija Elina, Tappura Vili Väinö Hermanni, Türk Emma-Lisette, Wessman Bea Inkeri, Viikki Vanessa Minna Maria, Virtanen Julia Eveliina

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Eerola Jimi Rasmus, Heikkinen Elias Eemu Tapani, Järvensivu Akseli Aleksander, Kareinen Lenni Eeli Feodor,  Karra Simo Santeri, Korhonen Topias Antti Olavi, Lahti Eero Henrik Einari,  Muotiala Aleksi Matias, Nieminen Teemu Valtteri, Paulamäki Kasper Oliver, Piispa Jani Ville Olavi, Salminen Jarno Valdemar, Telén Jaakko Pekka Akseli, Valtonen Rony Antero, Vesanen Atte Johannes

Liiketoiminnan perustutkinto

Aho Jali Julius Ilmari, Hosseini Mehdi, Immonen Lucas Nicholas Aleksanteri, Koivukangas Mari Helena, Nieminen Vilma Eveliina, Rihkola Joakim Eliel, Salonen Emilia Ida Kaarina,  Sederqvist Linda Anne Maria, Sulkava Katariina Sofia, Tuovinen Niklas Valentin, Åkerlund Robert Rinaldo Rikhard

Liiketoiminnan perustutkinto, Kv

Bouasker Chaima, Inkeroinen Eeli Markus, Kauppi Mico Johannes, Kilpeläinen Joonatan Poju Sakari, Kiretti Aaro Olavi Hilmeri, Lehto Eetu Emil Antero, Rinne Jenna Maarit Johanna, Siukola Siiri Olivia, Valving Kevin

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Aronen Sanni Ada Elena, Karisalmi Tiia Maria, Salonen Niko

Rakennusalan perustutkinto

Haaponiemi Veeti Sakarias, Hiitelä Henri Kim, Isopahkala Einari Heikki Johannes, Kinsella Michael Ludvig Desmond, Kukkonen Mico Matias, Kärki Janita Justiina, Lehtonen Juho Eemil Aukusti, Linna Wilhelmi Kustaa, Lähteenmäki Jooa Aleksanteri, Mäkelä Aku Olavi, Peltokangas Nea Aleksandra, Schleifer Kimi Casper Joonatan, Sorvari Kasper Ensio

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto

Hirvonen Jasper Matias Olavi, Laaksonen Liisi Maria Adalmiina, Lall Annely, Lehtonen Jimi Eetu Kristian, Mononen Ella Marie Vilhelmiina, Pöytäkivi Inka Eerika, Pöytäkivi Laura Helena Maria, Saarela Ella Anneli, Savijoki Joona Aulis, Tyynelä Emma Aurora

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aaltonen Cia Eveliina, Isoniemi Minna Marjaana, Kalliokoski Oona Aino Julia, Moksunen Jenni Emilia, Mäki Venla-Sofia Kristiina, Niskanen Sanni Adalmiina, Nurmi Eevi Katariina, Pannula Melissa Iida Liisa, Patrikainen Sara Olivia, Pietilä Noora Tellervo, Saarinen Emma Ann-Sofie, Seppänen Aake Matias

Sähköalan perustutkinto

Antila Luukas Onni Matias, Eerola Veeti Mikael, Helin Veeti Tapani, Honkala Jarkko Kalle Mikael, Honkala Niko Kristian Johannes, Inkinen Heikki Eemil, Irri Tatu Antero, Kankkonen Erik Wilhelm, Karjalainen Eelis Pekka, Kinnari Heikki Tapio, Komu Eetu Johannes, Konola Jermu Juhani Jarinpoika, Lindén Eetu Kristian, Lindström Daniel Mikael, Mattila Lassi Matias, Merikoski Jaakko Gabriel, Molkka Perttu Tapani, Mylläri Aleksi Oscar, Nikkola Joni Johannes, Perho Oskari Hannu Tapio, Raulamo Eerik Samuel, Reinikainen Emmi Jasmin, Salmela Joonas Topi Benjamin, Salminen Saku Mikael, Sieppi Axu Aatami, Syrjäniemi Petrus Daniel, Takala Mico Valtteri, Virtanen Joona Oskar, Vähämaa Aino Karoliina, Väyrynen Eino Ristonpoika

Talotekniikan perustutkinto

Alakahri Eetu Oliver, Asunto Eemi Aukusti, Bilgili Elmer Hasan, Grönfors Richard Alvar, Harju Julius Jouko Ilmari, Heikkilä Simo Hermanni, Jyrämö Frans Filemon, Kantanen Jasse Joonatan,  Karvinen Kaapo Juho Henrik, Kivi Arttu Hannu Juhani, Kivioja Simeon Aarne Ilmari, Lahti Leevi Oskari, Lehto Toni Markus, Nevala Roni-Julius Juhani, Nykopp Aatu Alexander, Silvola Valtteri Mikael, Simola Kasperi Daniel, Siren Aleksi Emil Ilmari,  Sirén Jaakko Juhani Emil, Sova Oskari Kalervo, Tuohioja Mikael Oskar,  Tuomi Rasmus Antero,  Vepsäläinen Peetu Valtteri, Vesalainen Kasperi Johannes

Tieto- ja tietoliikennetekniikan Perustutkinto

Ekholm Oskari Tapio Johannes, Elijoki Verneri Onni Kalevi, Keso Jaakko Timo Johannes, Loponen Mikael Daavid, Majuri Henri Juhani, Meister Renee, Rämä Aleksi Tapani, Yrjölä Roope Matti Valtteri

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus Valma

Hyppönen Anni Sofia, Karisalmi Tiia Aila Tuulikki, Kaura-Aho Jimi Aaron Eemeli, Koskinen Jesse Olavi Kristian, Kuusivaara Selma-Liisa Kristiina, Lehikoinen Severi, Toivo Santeri, Mannersuo Emilio Onni Aleksanteri, Matero Linus Aapeli, Mononen Ella Marie Vilhelmiina, Muotiala Aleksi Matias, Pukszta Karolina Julia, Pöytäkivi Laura Helena Maria, Saarinen Riina Emilia