Valkeakosken ammattiopiston opiskelijaksi hyväksytyt yhteishaku 2020, (nimen julkaisuluvan antaneet)

Opiskelu alkaa maanantaina 10.8.2020 kello 9.00.

Autoalan perustutkinto
Elfving Mika Vesa Petteri, Juomoja Jesse Johannes, Järvinen Rico Verneri, Karhunen Pentti Nooa Heikki, Kaunisto Topi Elias, Kauranen Nea Kristiina, Kopponen Jami Erik Eemeli, Kujansivu Kristian Mats Mikael, Neulanen Kuutti Tapio Matinpoika, Saartila Jerry Verner, Salo Topias Konstantin, Tahvola Tuukka Väinö Valtteri, Uravuori Olli Olavi, Voutilainen Miko Julius

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Alakahri Sirkku Elli Amalia, Anttila Pinja Matilda, Elonen Fanny Aliisa, Eloranta Jenna Janina, Erkanaho Ansa Hilkka Kanerva, Haikonen Silja Oona Emilia, Henriksson Susanna Monica, Humala Kaisa Eveliina, Isoaho Senni-Sofia Dagmar, Järvensalo Sonja Rebecca, Kallioinen Jenna Emilia, Karjalainen Minja Minea Kristiina, Keskinen Siri Maarika, Kiiski Vilma Emilia, Kuivasniemi Julia Emma Sofia, Lahtinen Iida Anniina, Laine Sirene Lahja Inkeri, Lind Aino Marja Vilhelmiina, Mäntyharju Iitu Elsa Elviira, Pohjola Peppi Petronella, Pussinen Sanni-Maria, Ristolainen Petra Pirkko Päivikki, Saari Nea-Maija Mirjami, Saarinen Sofia Aleksandra, Siltanen Suvi Anna Maria, Tarela Sara Kristiina, Vierimaa Henna Joanna

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Hovi Lassi Hermanni, Suokas Jenny-Elviira Matilda, Turunen Eero Benjamin

Liiketoiminnan perustutkinto
Alanen, Miro Juhani Mikael, Friberg, Jade Odette, Helander, Jussi Väinö Eemeli, Jokinen, Ville Oskari, Kontiola, Nina Alisa, Lahtinen, Mirella Helena, Lindgren, Santtu Kalle Kristian, Luomala, Siru Iina Emilia, Nukari, Matti Onni Juhani, Pikkumaa, Joona-Aleksi Johannes, Renfors, Nelli Josefina, Salmi, Netta Sara Karoliina, Torra, Miro Oliver, Vilppola, Samuli Elias, Vuorisalo, Petteri Juhani ja Välimäki Wera Alexandra

Liiketoiminnan perustutkinto, Kansainvälisen liiketoiminnan osaaja
Jokinen Sara Sinikka, Jokio Roope Veli Olavi, Järvinen Saara Lemmikki, Kauppinen Ella Tuulikki, Kokko Onni-Ville August, Lehtonen Aada Juulia, Peltonen Sofia Henriikka, Sand Justiina Mihaela, Sysimies Emil Kristian ja Tuuri Topias Emil Felix

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Fyhr Lejanna Maria Henriika Karisalmi Tiia Maria, Kihlakaski Dani Ilkka Valtteri, Lahti Eetu Ilmari, Ohtonen Milla Emilia, Ojanen Emma Karoliina, Repo Valtteri Tapio Kristian, Salo Emilia Roosa Sofia, Wasenius Sara Viola, Voittonen Vilma Katariina

Rakennusalan perustutkinto
Annaniemi Arttu Alex, Haaponiemi Veeti Sakarias, Haataja Kasper Benjamin, Hiltunen Antti Samuli, Hämäläinen Nico Aleksanteri, Irri Tatu Antero, Järvinen Ville Olavi, Kannisto Sebastian Antero, Koivisto Juho Aleksi Samuel, Lehtimäki Eetu Daniel, Minkkilä Onni Elias, Nevala Remu-Rafael Viljo, Olander Niklas Olavi, Peltokangas Anne Kaarina, Salo Patrik Juhani, Saviniemi Marko Mikael, Uueküla Joonas Hendrik

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Aronen Sanni Ada Elena, Balzar Mimosa Matilda Sofia, Miettinen Sanni-Mari, Mäki Jessica Janita Milja, Nyström Neea Eveliina, Pääkkö Julia Katri Marjatta, Pöyry Evelina Maria Josefina, Rautanen Jasmin Joanna, Ryyppö Peppi Johanna Beata, Räisänen Milla Maria, Üsküplü Mert Hakan Mikael, Zhang Yibo

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Arola Assi Aava Matilda, Hakala Siiri Angelica, Karhusaari Iida Emilia Inkeri, Kautto Sini Unelma Orvokki, Keränen Nea Micaela, Kokkonen Alma Alise, Kokkonen Helmi Orvokki, Korpelainen Amanda Agneetta Josefiina, Laaksonen Ida Emilia Pauliina, Lehtonen Anna Aurora, Miettinen Mikko Valtteri, Mäkiselkä Taru Tuulia, Männistö Fanni Matilda, Niittymäki Eveliina Sofia, Nikkanen Jaakko Väinö Olavi, Orell Pinja Maria, Parkkonen Kira Mariel, Ruhanen Veera Johanna Amanda, Sappinen Maisa Milla Maaret, Tanskanen Venja Ada Olivia, Tappura Maija Elina, Yltiö Taru Tyyne-Tuulia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Haapaniemi Elviira Lotta Mikaela, Kallio Juho Oskari Nikolai, Kivi Juho Paavo, Kylmälä Lauri Jaakko Kalevi, Lammi Juuso Kalevi, Lohi Esa Marko Johannes, Matilainen Niko Eetu Markus, Mattila Samuli Aleksi Mikael, Ollikka Sami Petteri, Pulla Sami Aleksanteri, Pääkkönen Juuso Mikael, Saarijärvi Antti Eemeli, Soukkio Juuso Kalle Ilmari, Suuronen Santtu Onni Antero, Taavitsainen Miska Juho Edvard, Viljanen Luukas Mika Valtteri, Virtanen Wili Ilmari

Talotekniikan perustutkinto
Aaltonen Benjami Mikael, Ahomaa Oskari Onni Kalevi, Eskola Aapo Eino Johannes, Haapaniemi Sampo Joonatan, Hakonen Onni Petteri, Hara Joel Juho Mikael, Hietaniemi Joonas Mikael, Hokkanen Samu Matias, Hulkko Tiitus Anselmi, Häätylä Veeti Veikka Elias, Jantunen Onni Matias, Jokio Henri Emil Ilmari, Karvinen Alpi Johannes, Kittilä Eetu Ilmari, Korhonen Joona Juhani, Koskelin Kalle Kaarlo Nikolai, Laatikainen Teemu Heikki Mikael, Lampinen Jan Kari Waltteri, Lehtonen Juho Eemil Aukusti, Lylynoja Arttu Benjamin, Mattila Jesse Juhani, Mikkola Samu Atte Oskari, Nyström Eino Altti Ilmari, Seppälä Kalle Iivari, Seppälä Saku Julius, Suhonen Jani Juhani, Toivonen Veeti Kalle Juhani, Virtanen Otto Werneri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Hurme Urho Eemeli, Järvinen Joel Daniel Matias, Kaappa Matias Luukas Petteri, Koivumäki Jere Juhani, Lieto Lassi Jaakko Johannes, Löytty Eetu Aleksi Juhani, Nurminen Kasper Ilmo Juhani, Rättö Veeti Petteri Samuel, Saarinen Akseli Seet Juhani, Salonen Sasha Waltteri, Strömberg Santeri Elmeri, Suominen Jetro Valtteri, Tammisto Anniina Aleksandra, Tuominen Veli Samuli, Tynskä Aku Eetu Casimir