Tervetuloa opiskelemaan VAAOon!

Yhteishaussa VAAOon valittujen opiskelijoiden nimet ovat nähtävissä alla olevassa listassa. Julkaisemme alla vain niiden henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun.

Rakennusalan perustutkinto, pk

Haapanen Tomi Juhani, Haataja Eerik Johannes, Hyökyvaara Joonas Valtteri, Iivonen Antton Johannes, Keinänen Arttu Veli Olavi, Kiiski Aleksi Santeri, Lauronen Jiri Elmeri, Lehtinen Sami Kristian, Lindroos Joona Santeri, Liuko Teo Antero, Luodemaa Juuso Waltteri, Mattila Santtu Oliver, Mäkinen Saku Elmeri, Pasu Eetu Benjamin, Pesonen Aku Eemil, Salonen Joni Aleksi Mikael, Tanner Arsi Olavi Hermanni, Tappura Valtteri Vesa Hemminki, Tuomialho Niki Tiitus Kaleva, Virtanen Joona Oskar

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk

Hallikas Rasmus Petteri, Paluszkiewicz Michal, Peltonen Janne Matias

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk

Kokkonen Oiva Eetu Rainer, Talvio Miikka Kristian

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk

Harju Josefina Aava Adalmia, Lahti Eetu Ilmari, Lehtonen Jere Marko Anselmi, Löflund Nea-Anniina Esteri, Mäkelä Joonas Alarik, Mäkihonko Miika Matias, Mäkiselkä Eetu Toivo Aleksanteri, Nevala Rolle-Rasmus Juuso, Turunen Eevi Helena Aleksantra

Liiketoiminnan perustutkinto, pk

Aalto  Jolanda Maria, Alho  Elias Olli Antero, Al-Zahu  Rehab, Anttila  Nina Inna, Hartus Riku Topias, Ilvonen  Wili-Waltteri, Jokinen  Julius Juhani, Jokiranta Iida Helkky Irmeli, Jänne  Julia Hanna Kristina, Kauppinen  Johannes Tapani, Kemppainen  Miro Santtu Joonatan, Khrueabkhontho Phalakon, Koivunen Vilma Sofia, Kosso  Marcus, Kyrölä  Joona Mikael, Lalli  Helena Marjatta, Majalahti Rasmus Kristian, Makkonen  Jimi Henrik Olavi, Myrskyranta  Kalle Pekka Viljami, Mäki Erika Sara Emilia, Nieminen  Nino Sebastian, Niittymäki  Tino Kristian, Pekkarinen  Sanni-Maria, Penttilä Minttu Maria, Pollari  Saara Maria, Pukka  Ossi Ilmari, Pulkkinen Fanny Julia, Raivio  Onni Iisakki, Rekola  Annika Emilia, Rizani  Zerafet, Saarinen Sami Johannes, Sadeharju  Juho Matias, Salminen  Valtteri Ville Mikael, Salo  Patrik Juhani, Semi  Niko Arttu Ilmari, Silén  Noel Mikael, Sokolov  Roland, Suuronen  Onni Antero, Toivonen  Amanda Ida Matilda, Viitanen  Oona Sandra Orvokki, Virtanen  Patrik Christian

Liiketoiminnan perustutkinto, pk, kansainvälisen liiketoiminnan osaaja

Ali-Jaakkola Manu Mikael, Fallström Taavi Johannes, Halme Akseli Aukusti, Heikkinen Ella Mari Eveliina, Hyvärinen Viljami Tapani, Jaskari Rasmus Juhani, Jokio Nea Helmi Amanda, Kalliainen Jyri Matti Mikael, Laaksonen Linnea Vilhelmiina, Laivuori Kurt Waldemar, Skaffari Aapo Eemeli, Törmä Elias Kalle Olavi, Vataja Matias Jesse Juhani

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk

Hietamäki Jere Ahti, Kejonen Seppo Toivo, Ketonen Toni Juhani, Laaksonen Iiro Iivari Jaakoppi, Laine Juuso Heikki Olavi, Lehtimäki Toni Kristian, Riihelä Juuso Juhani, Suokas Konsta-Elmeri Mikael, Österberg Topi Elias

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk

Antila Sofia Katariina, Elijoki Verneri Onni Kalevi, Haapakorva Heidi Johanna, Haarala Mari Susanna, Hakala Eerika Amanda, Harmaala Teija Mirjam, Huuskonen Sofia Eveliina, Ikonen Aada Matilda Wilhelmiina, Jantunen Veera Johanna, Kaunisto Laura Maria, Ketonen Mia Annina, Kovaleva Natalia, Laakso Essi Anneli, Leinonen Saija Viivi Maria, Leppänen Janika Johanna, Meriniitty Elli-Maria Karoliina, Mäntynen Tytti Alisa, Nieminen Vilma Eveliina, Nurmela Tuulia Hannele, Pihlaja Rosa Maria Merituuli, Pussinen Salla Hilja Maaria, Rauhamäki Riina Evelina, Riikonen Julia Eveliina, Silekoski Tiia Hannele, Träskman Helinä Clara Valentina, Vainio Niina Krista Susanna, Veikkola Sannamari, Westerberg Sofia Elisabeth, Vintola Noora Susanna, Välimäki Wera Alexandra

Talotekniikan perustutkinto, pk

Hallikas Miska Sebastian, Hänninen Jerry Aarne Jalmari, Ilomäki Ali Viljami, Kautto Jere Sebastian, Lahdenmäki Tuomas Mikael, Lammensalo Niklas Elmeri, Mäkelä Klaus Marttin, Nousiainen Joona Samuel, Olkkola Niko Matias, Ollila Otto Kalle Juhani, Peltonen Jani Petteri, Piiparinen Miska Jaro Jonatan, Pohjalainen Anton Hugo Johannes, Siukola Tomi Johannes, Toivonen Joshua Antti Kustaa, Turunen Jalmari Samuel

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk

Alenius Olli Heikki Olavi, Berg Jaani Petteri, Eho Eetu Markus, Heikkonen  Miika Kristian, Hietala Veeti Otto Mikael, Hiitiö Veera Maria Eliisa, Kankkunen Kasper Olavi, Karhu Matias Esa Eemil, Koivuniemi Valtteri Manu Olavi, Laakso Valtteri Benjamin, Lammi Jussi Henrik, Leiri Eetu Valtteri, Lindroos Jere Petteri, Metsäpelto Tomi Henrik, Mäkinen Topi Martti Santeri, Nuppula Joni Matias, Peräkivi Niklas Joni  Petteri, Pusa Samuli Bertil, Saarikivi Casper Juhani, Saukkonen Lauri Olavi, Tuomi Vesa Aleksi, Vilppola Eemeli Henry Samuel, Ylinen Vili Markus

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Andersén  Janica Wilhelmiina, Auranen  Sanni Tuulikki, Gren  Sonja Hannele, Haaponiemi Netta Meri-Tuulia, Halonen  Sara Jenna Julia, Järvinen  Siiri Elviira, Kankaanpää  Heidi Eveliina, Karila Leevi Elmeri, Kekkonen Tomi Markus Kristian, Laine  Amanda Sofi Katariina, Laine  Lilli Helmiina, Lehtonen  Jenny Sofie, Lohtander  Joanna Judit, Mervelä  Saara Sofia Hannele, Niskala  Iina Sofia Vilhelmiina, Polakovski  Sanni Maija Inkeri, Rautaneva  Alina Ellen, Rönkkö  Anna-Stiina Miriam, Saarinen  Marja Elsa Eriika, Talvio Janica Kristiina, Viitamäki Jenna Josefina, Vuollet Jessica Janette

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk

Ahola  Elsa Ingrid Amalia, Baucke  Eleanore Rose, Haapala Jere Matias, Ihantola  Olli Pauli Oscar, Jurvanen  Santeri Jouko Tapio, Karhila  Anna-Maria Promice, Kilpeläinen Julius Peppe Sakari, Kuusinen  Eetu Oskari, Lindstedt  Emmi Kristiina, Mäkinen  Veeti Viljami Harrinpoika, Nurminen  Kasper Ilmo Juhani, Pajari  Oiva Eemeli, Parkkali  Carola-Katariina, Pekkarinen  Tatu Ossian, Rinne  Jarkko Heikki Johannes, Ronkainen  Arttu Tapio, Salo  Armando Carlo, Salo  Jesse Mikael, Strömberg  Aleksi Juhani Johannes, Viitanen  Vikke Veikko Toivo-Armas

Autoalan perustutkinto, pk

Haulivuori Joni Kristian, Heikkilä Sami Topias Aleksanteri, Heino Niko Samuli, Hiukkamäki Konsta Teemu Kristian, Jokinen Topias Jere Julius, Järvinen Eetu Juhani, Kalenius Samppa Arvo Johannes, Kivimäki Eero Verneri, Koivuniemi Roni Petteri, Koivuniemi Roope Kasperi, Laaninen Vilho Olavi Kustaa, Loponen Mikael Daavid, Mäkelä Joel Johannes, Mäkinen Vili-Waltteri Johannes, Pakkanen Johannes Aku Mikael, Rajala Vili Arttu Eemeli, Rautio-Visuri Mette Mari, Salmi Atte Oskari, Vierimaa Henri Johannes, Vuorinen Topi Antero Nikolai

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Kangas Juuso Santeri, Kivi Teemu Mikael, Koirikivi Anton Wiljam, Leppälä Anton Johannes, Mikkilä Erik Matias, Mäkinen Aleksi Jesse Mikael, Pietarinen Arttu Johannes, Rantala Matias Ilmari, Rantanen Leevi Oskari, Rantsi Juho Kasper, Ryhänen Markus Kristian Miikael, Sairiala Suvi Tarja Marianne, Salo Tommi Christian, Sillanpää Elias Olavi, Vaittinen Mikael Vilhelm Johannes, Viitanen Väinö Oskari, Viljakainen Nico Onni Juhani

Kaksoistutkintoa surittamaan valitut (julkaisulupa annettu)

Rakennusalan perustutkinto, pk       

Keinänen Arttu Veli Olavi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk

Andersén Janica Wilhelmiina, Halonen Sare Jenni Julia, Rönkkö Anna-Stiina Miriam

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk

Koirikivi Anton Wiljam, Mäkinen Aleksi Jesse Mikael, Ryhänen Markus Kristian Mikael

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk  

Turunen Eevi Helena Aleksandra

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk        

Eho Eetu Markus, Heikkonen Miika Kristian, Hiitiö Veera Maria Eliisa, Koivuniemi Valtteri Manu Olavi, Laakso Valtteri Benjamin, Vilppola Eemeli Henry Samuel

Liiketoiminnan perustutkinto, pk              

Fallström Taavi Johannes, Heikkinen Ella Mari Eveliina, Kalliainen Jyri Matti Mikael, Laivuori Kurt Waldemar, Nieminen Nino Sebastian, Pulkkinen Fanny Julia

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk       

Leppänen Janika Johanna